Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

 


KATALOG ON-LINE
     Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

03 czerwca 2017

ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE BIESIADOWANIE


Przedszkolaki na przedstawieniu w bibliotece

31 maja 2017

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka 25 maja biblioteka publiczna zaprosiła dzieci z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie na przedstawienie Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Maluchy miały okazję poznać perypetie sympatycznych bohaterów bajki pt. Misio Tulisio, której głównym celem było przypomnienie zasad przyjaźni i tolerancji. Uśmiech na twarzy i żywe reakcje najmłodszych były najpiękniejszym prezentem świadczącym o pozytywnym przyjęciu spektaklu.

czytaj dalej...

Poznajemy zawód bibliotekarza

29 maja 2017

 

24 maja do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie przybyli uczniowie klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej im. J. Popiełuszki w Cieślach. Po powitaniu Dyrektor biblioteki Aleksandra Klim przeczytała krótki artykuł ze Świerszczyka na temat wizerunku bibliotekarza. Następnie ochotnicy mieli szansę opracować metodą tradycyjną dwie książki z zasobów biblioteki. W drugiej części spotkania dzieci obejrzały eksperymenty oraz wykonały kwiatka z papierowych serc na Dzień Mamy. Dziękujemy uczniom i nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Popiełuszki w Cieślach za udział w zajęciach w naszej bibliotece w roku szkolnym 2016/2017.

czytaj dalej...

Mądre bajki z całego świata - Togo

26 maja 2017

 

Podczas majowych spotkań z cyklu Mądre bajki z całego świata  uczniowie klasy II A oraz klas trzecich z SP im. rtm. W. Pileckiego z Krasocina poznali afrykańskie państwo Togo. Były to ostatnie zajęcia z tego cyklu w tym roku szkolnym. Najpierw dzieci wysłuchały bajki pt. Najmądrzejsze stworzenie na ziemi, a następnie obejrzały prezentację dotyczącą Togo i wypełniły kartę pracy. Dziękujemy dzieciom i nauczycielkom p. Małgorzacie Knap, p. Annie Wronie i p. Katarzynie Klimczyk za udział w tych spotkaniach. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zachęciła młodych uczestników zajęć do poznawania świata oraz empatii na to co nowe. Zapraszamy na kolejne zajęcia we wrześniu.

 

„Mądre bajki z całego świata" to projekt edukacyjny Kulczyk Foundation pod szyldem „Efektu Domina". Fundacja prowadzona przez Dominikę Kulczyk działa w bardzo różnych miejscach świata wspierając dobre zmiany w społecznościach lokalnych. Chodzi o to by pomagać, ale i rozbudzać w ludziach chęć pomocy. Takie zadanie mają „Mądre bajki z całego świata", w których niesamowite opowieści stają się podstawą do dialogu z dzieckiem. Dialogu o wartościach, zrozumieniu dla innego człowieka, otwartości, czy wrażliwości.

   

czytaj dalej...

Wizyta przedszkolaków w bibliotece w Bukowie

24 maja 2017

W ubiegły piątek bibliotekę filialną w Bukowie odwiedziły dzieci z samorządowego przedszkola w Bukowie. Grupa starsza pod opieką pani Beaty Piwowarczyk  zwiedziła bibliotekę, zapoznała się z księgozbiorem dla najmłodszych oraz przypominała sobie zasady zachowania w bibliotece i korzystania z księgozbioru. Przedszkolaki  z uwagą wysłuchały - wybraną przez siebie bajkę o przygodach kanarka Karola. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz gry na pianinie  w wykonaniu starszej koleżanki Blanki Bartkowskiej

czytaj dalej...

DKK dla Młodzeży

22 maja 2017

 

Na majowym spotkaniu DKK dla młodzieży omówiliśmy książkę Taylor Stevens  „ Niewinna".

Jest to historia Hanny- dziewczyny którą uprowadzono do sekty- Świata Wybranych.  Kilkoro młodych ludzi, którzy wiedzą czym jest życie w sekcie postanawia uwolnić Hannę za wszelką cenę....

Książka świetnie ukazuje realia życia wśród Wybranych, presję, jaką wywierają na Hannę, ich okrutne zachowanie względem niej i absurdalne reguły . „ Wybrani" wykorzystują Hannę  fizycznie, pod pretekstem wpajania jej miłości Boga, podobnie postępują z innymi nastolatkami.
Vanessa Munroe opracowuje misterny plan by przeniknąć do sekty i najmniejszym możliwie kosztem wykraść Hannę...

 

Do przeczytania  na ostatnie przedwakacyjne spotkanie klubu rozdane zostały książki  Rafała Kosika pt „ Felix, Net i Nika i Teoretycznie Możliwa Katastrofa"

 

Podróż do Turcji z Leszkiem Szczasnym

22 maja 2017

 

19 maja mieliśmy przyjemność gościć w bibliotece Leszka Szczasnego - pochodzącego z Raciborza podróżnika i fotografa, który zaprosił obecnych poprzez swoje slajdowisko do podróży po Turcji.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I b i III a z Gimnazjum Publicznego im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie wraz z nauczycielami p. Andrzejem Wolnym i p. Jolantą Pietralą. Dzięki pokazowi naszego gościa uczestnicy spotkania mogli "zwiedzić" Stambuł wraz z wybrzeżem Morza Czarnego oraz historyczną Kapadocję. Pan Leszek Szczasny bardzo interesująco opowiadał o licznych pieszych wędrówkach po mniej uczęszczanych szlakach turystycznych, o wyjątkowej gościnności Turków i atmosferze meczetów oraz o wizycie w barze, gdzie mężczyźni odpoczywają na rozmowach przy herbacie. Na koniec nasz gość odpowiadał na pytania dotyczące organizacji swoich wypraw, które jak podkreślał w czasie spotkania realizuje za grosze.

 

LESZEK SZCZASNY jest raciborzaninem z wykształcenia politologiem
i filozofem (UJ),  z zamiłowania społecznikiem, fotografem i  niezależnym globtroterem. Ponieważ podróżuje naprawdę za grosze, jest żywym dowodem na to, że „chcieć to móc". Dociera w głąb danej kultury, często podważając związane z nią stereotypy. W 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki".

czytaj dalej...

NOWOŚCI FILMOWE W NASZEJ BIBLIOTECE

19 maja 2017

 

 

 

 

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich czytelników do naszej mediateki po nowości filmowe.

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 

 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

18-10-2017

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


BIBLIOTEKA NARODOWA  LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną