Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

 


KATALOG ON-LINE

   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Cała Polska Czyta Dzieciom legendy

09 lutego 2018

 

8 lutego w bibliotece publicznej uczniowie klas I A i I B ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego wzięli udział w głośnym czytaniu. Naszym gościem była pani Sylwia Kowalczyk-Łączek, pracownik Urzędu Gminy w Krasocinie. Dzieci zapoznały się z legendą "Kwiat paproci". Przy tej okazji wspomnieliśmy o kilkuletniej tradycji naszej gminy - o rozwiązaniu zagadki na 23 czerwca (święto św. Jana) i o poszukiwaniach złotej paproci w Krasocinie. Szczęśliwiec, który rozwiąże zagadkę i odnajdzie legendarny kwiat otrzymuje nagrodę ufundowaną przez Wójta Gminy Krasocin. Pani Sylwia zaskoczyła wszystkich słodkim poczęstunkiem - nikt nie mógł się oprzeć pysznym faworkom.

 

czytaj dalej...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

08 lutego 2018

 

W dniach 5 i 6 lutego w bibliotece publicznej odbyły się lekcje z okazji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, którego hasłem przewodnim w tym roku jest "Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Uczniowie klas II i IV A ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie poznali 9 zasad bezpiecznego Internetu. Klasa II wzięła udział w quizie, w czasie którego każdy mógł sprawdzić wiedzę na temat zachowań w Internecie, natomiast klasa IV obejrzała dwa filmiki z cyklu Plik i Folder dotyczące nadmiernego korzystania z sieci oraz bezgranicznego wykorzystywania zasobów Internetu. W czasie zajęć wykorzystano materiały edukacyjne i promocyjne przesłane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (plakaty, czasopisma, filmy).

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r.
Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę - realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę" (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2018 są Facebook oraz Multimediawszkole.pl. DBI zostało objęte honorowym patronatem przez Rzecznika Praw Dziecka, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Komendę Główną Policji.
( źródło: http://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html?setlng=pl )

czytaj dalej...

Konkurs fotograficzny Urzędu Marszałkowskiego

07 lutego 2018

 

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego zapraszamy chętnych do udziału w konkursie fotograficznym.
Regulamin i formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.

Regulamin konkursu fotograficznego

Formularz zgłoszeniowy konkursu fotograficznego

Wizyta przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej z Mieczyna

02 lutego 2018

 

W czwartek 1 lutego mieliśmy przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie (wychowawczyni Małgorzata Sornat). Dyrektor biblioteki Aleksandra Klim przeczytała dzieciom opowiadanie "Walentynki" z książki "Gdyby Jajko mogło mówić i inne opowieści" Renaty Piątkowskiej. Lektura zainspirowała nas do stworzenia walentynkowych upominków - uroczych sówek. Następnie dzieci wzięły udział w zabawach z chusta animacyjna, tunelem i muzyką. Na koniec nasi mali goście mieli czas, by wypożyczyć ulubione książki.

 

 

czytaj dalej...

Spotkanie DKK dla dorosłych

02 lutego 2018

25 stycznia na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych uczestniczki omawiały tematykę powieści Małgorzaty Kalicińskiej pod tytułem „Zwyczajny facet". Dyskusja była ożywiona, bo książka się bardzo podobała. Po jej  przeczytaniu wszystkie klubowicz ki zgodnie stwierdziły, że nie ma ludzi idealnych niezależnie czy to mężczyzna, czy to kobieta. Spotkanie upłynęło nam w miłej i sympatycznej atmosferze przy dobrej kawie i słodkim co nieco.

 

czytaj dalej...

Akcja CPCD z przedstawicielami Przedborskiego Parku Krajobrazowego

01 lutego 2018

 

W ostatnią środę stycznia do biblioteki publicznej przybyli przedstawiciele Przedborskiego Parku Krajobrazowego, aby wziąć udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci powitały gości wierszykiem dotyczącym przyrody, czym bardzo miło wszystkich zaskoczyły. Pani Dorota Warzyńska-Badura i pan Dariusz Sommerfeld fenomenalnie przeczytali sześciolatkom z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie (opiekun pani Elżbieta Świerczewska-Bała) przygotowane przez siebie opowiadania dotyczące przyrody. Pan Dariusz opowiedział dzieciom, czym różni się strój leśniczego od pracownika parku, na czym polega wykonywana przez nich praca i inne ciekawostki. Nasi goście przekazali w darze publikacje dotyczące zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, w podziękowaniu Dyrektor biblioteki wręczyła gościom kubki z logo biblioteki.

czytaj dalej...

Nie masz jeszcze karty w naszej bibliotece?

31 stycznia 2018

 

Nowa usługa biblioteki

31 stycznia 2018

 

Zachęcamy do skorzystania

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

27-05-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną