Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki
w wakacje

Poniedziałek- 8:00-16:00

Wtorek - 8:00-16:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 16:00

Piątek - 8:00-16:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Obchody Tygodnia Bibliotek - urodziny biblioteki

18 maja 2018

 

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyły się spotkania z dziećmi w ramach Cała Polska Czyta Dzieciom. Na spotkania biblioteczne pod tytułem "Urodziny biblioteki" zaprosiliśmy uczniów z zerówek oraz klas pierwszych i klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Już na wejściu dzieci zauważyły dekoracje towarzyszące urodzinom - kolorowe girlandy i balony. Aby wprowadzić gości w świąteczną atmosferę dzieci otrzymały czapeczki urodzinowe oraz została przeprowadzona zabawa z chustą animacyjną. We wspólnej rozmowie ustaliliśmy jak należy przygotować się do imprezy urodzinowej, kto lubi obchodzić urodziny i dlaczego. Następnie Dyrektor GBP Aleksandra Klim przeczytała dzieciom wybrane opowiadania o nietypowych urodzinach z książki "Urodziny prawie wszystkich" Toona Tellegena. Nie mogło zabraknąć również zabaw urodzinowych. Jak to na urodzinach bywa, nie mogło zabraknąć "Sto lat", życzeń dla biblioteki oraz słodkiego upominku dla gości. 

czytaj dalej...

Majowe Spotkanie DKK dla Młodzieży

16 maja 2018

Podczas ostatniego spotkania DKK, które odbyło się 16.05. młode czytelniczki poznały Audrey- główną bohaterkę książki „ Spójrz mi w oczy, Audrey" autorstwa Sophie Kinselli. Audrey to wrażliwa nastolatka cierpiąca na zaburzenia uniemożliwiające jej normalny kontakt z ludźmi.  Dziewczyna nie zdejmuje przeciwsłonecznych okularów, prawie nie wychodzi z domu, ma niewielu przyjaciół. Jednak pewne wydarzenia powodują wielki przełom w jej życiu. Powrót do normalnego życia staje się wreszcie możliwy, jednak bardzo trudny...

Klubowiczkom powieść bardzo  się spodobała, mimo poważnego tematu jakim jest choroba, w książce nie brak humoru i czyta się ją bardzo lekko i przyjemnie.  

 

Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2017

09 maja 2018

8 maja 2018 r. w Dniu Święta Bibliotekarzy i Bibliotek wręczono nagrody dla najlepszych bibliotekarzy i biblioteki województwa świętokrzyskiego. Uroczysta gala odbyła się w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.
Świętokrzyski Okręg Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich do nagrody nominował:
- w kategorii Świętokrzyski Bibliotekarz Roku 2017 - Annę Kapciak, zastępcę dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie, Lucynę Mołdawę z Gminnej Biblioteki Publicznej w Kijach, filia w Czechowie, Ninę Turek-Kwiecień, dyrektor Miejsko-Gminnej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja w Kazimierzy Wielkiej oraz Aleksandrę Klim, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie
- w kategorii Biblioteka Roku 2017 Województwa Świętokrzyskiego nominowane zostały placówki z Wodzisławia, Pińczowa oraz Połańca.
Kapituła konkursu przyznała Aleksandrze Klim, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie tytuł Świętokrzyskiego Bibliotekarza Roku 2017 a Miejsko-Gminnej Bibliotece w Połańcu tytuł Biblioteki Roku 2017. Tytuł Samorządowca Roku 2017, powędrował do wójta gminy Kije, Krzysztofa Słoniny.
Gościem spotkania był Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.
Uroczyste wręczenie nagród poprzedziły życzenia dla bibliotekarzy, które złożył Andrzej Dąbrowski - dyrektor WBP im. W. Gombrowicza w Kielcach. Rozstrzygnięciu konkursów towarzyszyło otwarcie wystawy, wpisującej się w obchody 20-lecia województwa świętokrzyskiego, która prezentuje zmiany, jakie nastąpiły w ciągu dwóch ostatnich dekad w bibliotekach publicznych. Goście uczestniczyli też w premierze dokumentu zatytułowanego „Biblioteki publiczne województwa świętokrzyskiego 20 lat później", który jest filmową relacją dyrektorów, pracowników bibliotek z przemian, jakie nastąpiły, odniesionych sukcesów.
Spotkanie uświetnił recital poezji śpiewanej utworów Feliksa Raka w wykonaniu Ireneusza Gliścińskiego - Wójta Gminy Krasocin (kompozycja muzyki, akompaniament) oraz  Iwony Duszy - Radnej Gminy Krasocin (śpiew).

czytaj dalej...

INFORMACJA

09 maja 2018

.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

07 maja 2018

XXI wiek to dominujący czas aparatów i smartfonów, a dzięki nim czas popularnych zdjęć „z ręki" tzw. selfie. Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie włączając się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek 2018, która odbywa się w tym roku pod hasłem „RzeczpospoCzyta", zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym "Selfie z książką w bibliotece".

My zapraszamy Was, w ramach organizowanego przez GBP w Krasocinie konkursu, do wykonania sobie zdjęcia z książką w siedzibie naszej biblioteki lub filii/punktów bibliotecznych (Bukowa, Ludynia, Mieczyn, Oleszno).  Może to być zdjęcie z  waszą ulubioną książką lub tzw. sleeveface (zdjęcie, którego elementem jest okładka książki lub płyty - wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki).

Zdjęcia, wraz z formularzem zgłoszeniowym (lub jego skanem), wysyłajcie na adres GBP w Krasocinie, ul. Floriańska 1, 29-105 Krasocin, lub e-mail animator_gbp@wp.pl do 7 maja br. Jedna osoba może przesłać jedno zdjęcie.

Trzy główne nagrody przyzna jury konkursowe. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konkursie i prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu fotograficznego "Selfie z książką w bibliotece" 2018

Formularz zgłoszeniowy

 

KONKURS PLASTYCZNY

07 maja 2018

 

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Tygodnia Bibliotek,  zapraszamy do udziału w organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie konkursie plastycznym dla uczniów klas IV-VII szkół podstawowych oraz gimnazjalistów z gminy Krasocin.

Tematem prac plastycznych ma być wizja bibliotekarza przyszłości. Jak Waszym zdaniem będą wyglądać w nieokreślonej przyszłości pracownicy bibliotek? Chwila zastanowienia i ruszajcie do tworzenia - nagrody czekają! :)

 

 

Ale zanim poniesie Was, młodzi Czytelnicy, fantazja zapraszamy do zapoznania się z REGULAMINEM KONKURSU. Prace, wraz z wypełnionym  formularzem zgłoszeniowym, można składać w siedzibie GBP, ul. Floriańska 1, Krasocin, do 7 maja włącznie.

 

Pliki do pobrania

Regulamin konkursu plastycznego BIBLIOTEKARZ PRZYSZŁOŚCI

Formularz zgłoszeniowy

 

Pasowanie na czytelnika uczniów ze Szkoły Podstawowej w Krasocinie

24 kwietnia 2018

We wtorek, 24 kwietnia, w bibliotece publicznej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie (wychowawczynie kl. I A - Małgorzata Knap, kl. I B - Iwona Olczyk). W pierwszej części uroczystości Dyrektor GBP w Krasocinie Aleksandra Klim opowiedziała o zaletach czytania książek oraz przeczytała dzieciom opowiadanie "Księga z białymi stronami" autorstwa Asy Lind. Następnie dzieci złożyły przysięgę poszanowania książek i zostały pasowane piórem na czytelnika oraz otrzymały pamiątkowe publikacje z zakładkami i listem intencyjnym dla rodziców. W drugiej części spotkania dzieci odwiedziła Królowa Książek (bibliotekarka Anna Pawelec), która opowiedziała o tym, jak często jest traktowana przez małych czytelników. Wspólnie ułożyliśmy zasady korzystania z księgozbioru i biblioteki. Ostatnim punktem spotkania były zabawy czytelnicze - rozpoznawanie tytułu baśni po rekwizytach oraz odpowiadanie na pytania ukryte w balonach.

 

czytaj dalej...

Spotkanie DKK w Bukowie

23 kwietnia 2018

26. 04.2018 odbyło się spotkanie DKK w GBP filii w Bukowie.  Panie dyskutowały o książce Barbary Freethy „Bez pamięci". Choć przez większość książki, główna bohaterka praktycznie nic nie pamięta i stara się odzyskać choć kilka wspomnień, i ciągnie się to dosyć długo, to i tak nie ma tutaj mowy o nudzie. Wiele się tutaj dzieje. Panie wspólnie stwierdziły, że lekturę czytały z wielkim zainteresowaniem . Jest wciągająca, trzymająca w napięciu, pełna różnych emocji. Chociaż po jakimś czasie zaczęły się domyślać, co mogło się wydarzyć, co skłoniło główną bohaterkę do ucieczki, to i tak znalazło się tutaj wiele rzeczy, które je  zaskoczyły.   

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

21-08-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną