Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Informacja

31 lipca 2018

Drodzy czytelnicy, uprzejmie informujemy, że biblioteka jest w trakcie przeprowadzania skontrum, dlatego zwroty  i wypożyczenia książek nie są odnotowywane w systemie MAK+ (zapisywane są "ręcznie"). W związku z tym przychodzące upomnienia prosimy ignorować.

Zaproszenie na spotkanie

30 lipca 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprasza mieszkańców gminy na spotkanie z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów, które odbędzie się 30 lipca (poniedziałek) o godz. 13:00 w siedzibie biblioteki ul. Floriańska 1, II pietro. Spotkanie odbędzie się w ramach kursu "O  finansach w bibliotece. 5 edycja". Uczestnicy spotkania dowiedzą się, jak bronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami (w życiu codziennym i przez Internet), jak reklamować produkty, czy można i  jak zrezygnować z zakupów na pokazach.

 

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

 

 

Kreatywne zajęcia w bibliotece

26 lipca 2018

 

Kolejne tygodnie lipca za nami. Ci, którzy odwiedzają naszą bibliotekę mogą interesująco spędzić czas. Uczestnicy zajęć wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem materiałów wtórnych i stworzyli mini piłkarzyki, natomiast młodsze dzieci wykonywały prace plastyczne. Młodzież przy pomocy tabletu zaprogramowała tor dla robota Photona. W naszej bibliotece dostępne są również gry, puzzle i szeroki zasób klocków Lego, które także cieszą się popularnością. 

czytaj dalej...

Konkurs

24 lipca 2018

 

ZAPROSZENIE

17 lipca 2018

 Zapraszamy mieszkańców Gminy Krasocin, na bezpłatne spotkanie informacyjne pod hasłem: "Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne", które odbędzie się 25 lipca 2018r., (środa) godz. 16.30 w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie  ul. Floriańska 1,  29-105 Krasocin.


                                                                                                             

Fundacja EKOOSTOJA mieszcząca się w woj. łódzkim kolejny już raz realizuje projekt pszczelarski dofinansowany z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W tym roku jest to projekt pod hasłem: "Pszczoły i pszczelarstwo = rolnictwo ekologiczne".
Projekt ten ma na celu rozszerzenia  wiedzy z zakresu pszczelarskiej edukacji ekologicznej, propagowanie zawodu pszczelarza oraz ograniczenie chemizacji  w rolnictwie negatywnie wpływającej na  pracę i ochronę owadów zapylających.


                                                                                                                                                                                                       Więcej szczegółowych informacji znajduje na stronie internetowej: http://ekoostoja.com/ruszyl-projekt-pszczoly-i-pszczelarstwo-rolnictwo-ekologiczne/ lub pod numerem telefonu: 506-976-920.
Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału  w spotkaniu informacyjnym, na którym będzie możliwość wypełnienia formularza zgłoszeniowego obowiązkowego do udziału w szkoleniu.


 

Taneczna gratka dla wnuczka i dziadka

16 lipca 2018

Zapraszamy do zapisywania się na zajęcia

Zaproszenie

12 lipca 2018

Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałek 16 lipca o godz. 11.00 do siedziby naszej biblioteki w Krasocinie na spotkanie z policjantem. Tematyka spotkania będzie dotyczyła bezpieczeństwa podczas wakacji. Serdecznie zapraszamy.

Pierwszy tydzień wakacji za nami

10 lipca 2018

W pierwszym tygodniu wakacji w zajęciach plastycznych uczestniczyły przeważnie maluszki. Prężnie również działał Klub Kodera, gdzie uczestnicy uczyli się programowania. Ponadto  dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach i zabawach ruchowych proponowanych przez animatora.  Zapraszamy na kolejne wakacyjne spotkania z biblioteką.

 

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

23-10-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną