Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

 


KATALOG ON-LINE
     Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Informacja

30 czerwca 2017

 

Więcej informacji znajduje się na stronie Urzędu Gminy Krasocin

Gospodarka-odpadami

Link do przewodnika segregacji śmieci tutaj

 

Czytelnik Roku 2017 wybrany!

16 czerwca 2017

14 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród dla ,,Czytelnika Roku 2016/2017" - III edycja, w pięciu kategoriach wiekowych (maluszki, szkoła podstawowa I-III i IV-VI, gimnazjum oraz nauczyciele). Konkurs trwał od 17 czerwca 2016 r. do 9 czerwca 2017 r. Celem konkursu jest  zachęcenie do korzystania z usług naszej biblioteki,  rozbudzanie zainteresowań czytelniczych oraz popularyzacja Biblioteki w regionie. Nagrody książkowe wręczył Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie Aleksandra Klim. Laureaci otrzymali także słodką niespodziankę.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Kategoria 0-6

1. Maj Alan - 93 egz.

2. Nowicki Kamil - 78 egz.

3. Rembalski Jakub - 49 egz.

 

Kategoria kl. I- III

1. Janikowska Sara - 105 egz.

2. Robak Oliwia - 100 egz.

3. Marszałek Nikola - 99 egz.

 

Kategoria kl. IV-VI

1. Biała Amelia - 72 egz.

2. ex aequo Bała Bartosz - 41 egz.

2. ex aequo Mulewicz Mateusz - 41 egz.

3. Przepiórkowska Olga - 34 egz.

 

Kategoria Gimnazjum

1. Kowalczyk Aleksandra - 71 egz.

2. Mietelska Aleksandra - 67 egz.

3. Łyczak Natalia - 51 egz.

 

Kategoria NAUCZYCIELE

1. Dumin Stanisław, ZPO w Krasocinie - 95 egz.

2. Wrona Anna, ZPO w Krasocinie - 88 egz.

3. Mietelska Anna, ZPO w Krasocinie - 71 egz.

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Regulamin konkursu ,, Czytelnik Roku 2017/2018" dostępny na  naszej stronie: http://biblioteka-krasocin.pl w zakładce KONKURSY

 

czytaj dalej...

Od czwartego roku bez książeczki ani kroku

14 czerwca 2017

 

Akcja czytelnicza "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" organizowana jest przez Gimnną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie już po raz 3. Jej głównym celem jest przybliżenie idei czytelnictwa wśród najmłodszych oraz ukazanie korzyści z głośnego czytania dzieciom wśród ich rodziców. Każdego roku do biblioteki zapraszamy Wójta Ireneusza Gliścińskiego, który funduje 4-latkom z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie książeczki. Podczas akcji promowane jest czytelnictwo - Wójt przeczytał najmłodszym wybrane wiersze polskich poetów - Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Na koniec spotkania Dyrektor biblioteki Aleksandra Klim przygotowała słodką niespodziankę.

Akcji patronuje fundacja ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom".

czytaj dalej...

Nagrody dla półfinalistów konkursu Wielka Liga Czytelników

13 czerwca 2017

 

9 czerwca Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie wręczyła nagrody półfinalistom ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników organizowanym przez Stowarzyszenie „Wielka Liga" oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Katowicach. W pierwszym etapie konkursu wzięło udział 7 uczniów z klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Do półfinału zakwalifikowali się: Wiktoria Bluma, Bartosz Bała i Kacper Kowalczyk, którzy 21 kwietnia zmierzyli się wraz z 15 drużynami z województwa świętokrzyskiego w WBP im. W. Gombrowicza w Kielcach w eliminacjach do finału. Do półfinału ostatecznie zakwalifikowało się 18 drużyn z kategorii kl. IV-VI z całej Polski, i choć naszych reprezentantów wśród nich nie było, to i tak drużyna z Krasocina odniosła sukces zdobywając dużo punktów i zajmując 4 miejsce w województwie. Pani Dyrektor złożyła również podziękowanie na ręce pani Leny Łaskawskiej-Wolny, która przygotowywała dzieci i motywowała do udziału w konkursie. Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili się do udziału w konkursie i zachęcamy do spróbowania sił w kolejnej edycji WLC.

 

 

 

czytaj dalej...

Nowości książkowe dla słabowidzących

09 czerwca 2017

 Napisane większą czcionką ...

 

 

 

Nowości

08 czerwca 2017

Zapraszamy serdecznie wszystkich czytelników do zapoznania się z nowościami książkowymi naszej biblioteki

 

 

czytaj dalej...

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

08 czerwca 2017

 

6 czerwca w Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie wzięła udział w XVI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Do biblioteki zaprosiliśmy uczniów klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie, aby przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa (akcja Bezpieczne wakacje). Książkę pt. "Leoś lekarz" Wiesława Drabika przeczytał ratownik medyczny p. Łukasz Gawęcki- pracownik Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego. Dzięki lekturze dzieci dowiedziały sie m.in. co to jest i do czego służy stetoskop, szczepienie, opatrunek. Następnie wspólnie przypomnieliśmy zasady bezpiecznej zabawy w domu, na podwórku, w górach, nad morzem. Odświeżyliśmy również wiedzę o podstawowych znakach drogowych. Mamy nadzieję, że po spotkaniu w głowach pozostanie wiedza, którą najmłodsi wykorzystają podczas wakacji i wrócą cali i zdrowi we wrześniu.

Dziękujemy uczniom klas 0, 1 i 2 oraz wychowawczyniom p. J. Andzel, p. I. Olczyk, p. J. Rakowskiej, p. A. Wronie oraz p. G. Lis za udział w spotkaniach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.

 

 

czytaj dalej...

Noc bibliotek 2017 w GBP w Krasocinie

05 czerwca 2017

 

W sobotę 3 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie już po raz drugi wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku w niesamowitej akcji promowania czytelnictwa i oferty bibliotek wzięło udział ponad 1300 instytucji z całego kraju. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Czytanie porusza" i to właśnie od czytania rozpoczęliśmy nasze spotkanie. Opowiadanie pt. Koszmarny Karolek i dożarty żarty Francescy Simon przeczytała dla dzieci i młodzieży Dyrektor biblioteki Aleksandra Klim. Po lekturze z układem choreograficznym wystąpiły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie, które przygotowała pani Lidia Siwek. Kolejnym punktem programu podczas Nocy bibliotek był pokaz mody w wykonaniu Seniorów. W rytm takich przebojów m.in. jak "Kwiat jednej nocy", "Wiosna, ach to ty...", "Warszawa da się lubić" czy "Goldeneye" przenieśliśmy się na wybieg, gdzie mogliśmy zobaczyć Jamesa Bonda, Alibabę, Marię Konopnicką, Warszawiankę oraz inne postaci. Modele w wieku 50+ wystąpili  wśród zachwytów publiczności, która podziwiała zarówno piękne stroje, jak i profesjonalizm na wybiegu. Następnie dzieci przeszły na parking przed budynkiem biblioteki, gdzie czekały na nich zabawy z animatorami m.in. zawody w gigantycznych spodniach, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych XXL. W tym samym czasie Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński przeczytał dla dorosłych wybrane fraszki Zdzisława Purchały, wielokrotnego laureata Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Feliksa Raka ("Fraszki dla Oliwii"). Seniorzy zaśpiewali dla włodarza gminy Sto lat gratulując mu przyznania Srebrnego Krzyża Zasługi za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. Ostatnim punktem imprezy w bibliotece było wspólne biesiadowanie, podczas którego śpiewane były znane ludowe piosenki, a nogi obecnych same rwały się do tańca.

Dla wszystkich przybyłych gości przygotowany został poczęstunek - gorące kiełbaski z grilla, ciasto i babeczki, słone przekąski, sałatka oraz napoje. Cała impreza mogła odbyć się z takim rozmachem dzięki sponsorom, którzy wsparli rzeczowo lub finansowo GBP:

  • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie,
  • Hurtowania Sara - Justyna Celebańska we Włoszczowie,
  • Zbropol - Leopold Kwapisz Bukowa,
  • Delikatesy Centrum w Krasocinie,
  • Sklep Stokrotka - Lichosik Paulina z Krasocina,
  • Restauracja Weranda w Łopusznie,
  • Gminna Spółdzielnia SCH w Krasocinie,
  • Piekarnia w Krasocinie,
  • Ubezpieczenia Monika Ślęzak z Lipia
  • Sklep Puchatek - Zofia Puchała Łopuszno.

Serdecznie dziękujemy sponsorom i obecnym gościom  za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok!

 

 

 

 

 

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 

 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

18-10-2017

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


BIBLIOTEKA NARODOWA  LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną