Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

 


KATALOG ON-LINE
     Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Konkurs zagadek o bibliotece

11 grudnia 2017

Dzisiaj zamieszczamy ostatnią już z konkursowych zagadek

w KONKURSIE "Zagadkowa biblioteka"o Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie.

Na odpowiedzi czekamy przez dwa tygodnie.

 

Zasady konkursu są podane w Regulaminie.

Dla zwycięzcy przewidziana jest nagroda

Regulamin KONKURSU ZAGADEK

 

ZAGADKA nr 16

Które miejsce w województwie GBP w Krasocinie zajęła w tegorocznym "Rankingu bibliotek" Rzeczpospolitej?

Na odpowiedzi czekamy do 21 grudnia

Zwycięzcę powiadomimy telefonicznie

Zapoznaj sie z Regulaminem konkursu

czytaj dalej...

Mikołajki z Fundacją Jesteśmy Blisko

07 grudnia 2017

 

6 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, w której udział wzięli uczniowie klas "0" ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie (wychowawczynie: Jolanta Andzel, Elżbieta Świerczewska-Bała). Naszymi gośćmi byli przedstawiciele Fundacji Jesteśmy Blisko z Włoszczowy, którzy przybyli do biblioteki z mikołajkowymi gadżetami. Pan Radek Klimas przeczytał dzieciom zabawne opowiadania pt. Mikołajki oraz Wigilia z książki "Gdyby jajko mogło mówić i inne opowieści" Renaty Piątkowskiej. Dzieci zaśpiewały świąteczną piosenkę oraz wspólnie zatańczyliśmy w rytm piosenki Nasza zima zła. Na koniec przedstawiciele Fundacji zaskoczyli maluchy wręczając maskotki od Św. Mikołaja. Również Dyrektor biblioteki Aleksandra Klim wręczyła naszym gościom upominki z okazji św, Mikołaja. Dziękujemy serdecznie za to wspaniałe spotkanie i radość jaką pan Radek i pani Marcelina sprawili najmłodszym prezentami od Fundacji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

czytaj dalej...

Ranking Bibliotek 2017

04 grudnia 2017

 

30 listopada 2017 r. w siedzibie Biblioteki Narodowej w Pałacu Krasińskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród dla najlepszych bibliotek w Polsce. Przedstawiciele samorządów i bibliotek z pierwszej dziesiątki Rankingu oraz liderzy każdego z województw odebrali pamiątkowe dyplomy z rąk organizatorów - Dariusza Jaworskiego, dyrektora Instytutu Książki i Marcina Piaseckiego, redaktora zarządzającego „Rzeczpospolitej".

Od 2011 roku Instytut Książki i dziennik „Rzeczpospolita" nagradzają biblioteki i samorządy za ich zaangażowanie w rozwój i dobre zarządzanie bibliotekami publicznymi. Organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury.

W tym roku ankieta rozesłana została do ponad 2300 bibliotek gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i gmin miejskich (z wyłączeniem miast na prawach powiatu).
Nasza Biblioteka po raz trzeci została najlepszą biblioteką województwa świętokrzyskiego, a w skali całego kraju zajęła wysokie 25 miejsce, wyprzedzając startujące w rankingu inne biblioteki województwa: Piekoszów (39 miejsce), Włoszczowę (104 miejsce), Zagnańsk (143 miejsce) i Połaniec (144 miejsce). Zaszczytne wyróżnienie z rąk organizatorów odebrali: Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie Aleksandra Klim.

W gali Rankingu Bibliotek udział wzięli Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego dr Magdalena Gawin oraz Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć.
Pełna lista Rankingu Bibliotek 2017 jest już dostępna na stronie internetowej „Rzeczpospolitej".

czytaj dalej...

Spotkanie DKK dla dorosłych

03 grudnia 2017

23 listopada odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych. Tym razem uczestniczki dyskutowały na temat powieści Wacława Holewińskiego pt. „Opowiem Ci o wolności". Książka ogólnie bardzo się podobała klubowiczom. Chociaż były i takie panie, które nie dokończyły czytania ze względu na  trudną, wojenną tematykę lektury. Dyskusja na temat żołnierzy podziemia niepodległościowego trwała bardzo długo, zwłaszcza że bohaterowie książki to żołnierze-kobiety. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze przy dobrej kawie.

 

Spotkanie DKK dla Młodzieży

01 grudnia 2017

 

Zastanawialiście się kiedyś, co mogłoby się wydarzyć gdybyśmy mieli zdolność wkradania się w umysły innych ludzi? Wyobraźcie sobie, że czytanie w myślach, wzniecanie ognia, posiadanie ogromnej siły fizycznej, staje się możliwe...., tylko jak  wtedy wyglądałaby nasza codzienność?

Aleksandra Bracken w „ Mrocznych umysłach" przeniosła młodych  klubowiczów DKK  właśnie do takiego fantastycznego świata. 

Opinie dziewcząt na temat książki były podobne. Świat fantastyki nie przypadł im do gustu, jest zbyt mroczny i przerażający. Klubowiczki zgodnie uznały jednak, że „mogłyby polubić główną bohaterkę", a samą książkę czytało się szybko, ze względu na dużą ilość dialogów.

 

 

Wróżby i zabawy andrzejkowe z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Czostkowie

30 listopada 2017

 

28 listopada do biblioteki publicznej w Krasocinie przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie. Tematem spotkania było poznanie tradycji - wróżb i zabaw andrzejkowych oraz mniej znanych obchodów tzw. katarzynek. Losowanie zawodów, balonowa wróżba na dziś oraz zabawa ruchowa ZOO wywołały uśmiechy na twarzach najmłodszych.

czytaj dalej...

Czasopisma bawią i uczą

30 listopada 2017

 

W ostatni dzień listopada w bibliotece publicznej odbyła się lekcja biblioteczna pt. Czasopismo - bawi i uczy. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy III B (wychowawczyni Grażyna Lis) ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Na podstawie przygotowanych ćwiczeń dzieci poznały podział czasopism ze względu na częstotliwość ukazywania się, dowiedziały się co to jest stopka redakcyjna i jakie informacje są w niej zawarte. Uczniowie zapoznali się także z czasopismami prenumerowanymi przez GBP tj. Świerszczyk, Promyczek Dobra, Kumpel; wyszukując różne informacje.

Karnawałowe przekąski

29 listopada 2017

Karnawał już blisko, dlatego na listopadowych zajęciach kulinarnych dziewczęta nauczyły się jak przygotować łatwe, ale efektowne i smaczne przekąski. Ugotowane na twardo jajka wystarczy drobno pokroić, doprawić solą, pieprzem , dodać majonez i pasta jajeczna gotowa. Następnie dziewczęta podzieliły pastę na trzy naczynia. Do jednego dodana została posiekana natka pietruszki, do kolejnego rzodkiewka, w ostatnim znalazł się pokrojony ogórek. Ulubioną pastą smarujemy kromeczki bagietki (wcześniej lekko podpieczone w piekarniku), dekorujemy plasterkami rzodkiewki oraz listkami natki. Idealna przekąska sylwestrowa gotowa!

 

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 

 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

21-02-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną