Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" S. Żeromskiego

11 września 2018

W rocznicę obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie po raz piąty włączyła się w akcję Narodowego Czytania zainaugurowaną przez Parę Prezydencką. 7 września o godz. 17:00 w wyjątkowej scenerii, koło groty NMB w Krasocinie, Dy­rektor biblioteki Magdalena Kowalczyk rozpoczęła spotkanie czytając list od Prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie zaproszeni goście odczytali fragmenty powieści Stefana  Żeromskiego „Przedwiośnie", tegorocznej lektury Narodowego Czytania, która ściśle nawiązuje do walk Polaków o odrodzenie wolnej Ojczyzny, obrony jej granic i pracy dla odbudowy własnego, suwerennego państwa. Czytanie rozpoczął Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński. Losy tytułowego bohatera, Cezarego Baryki, przybliżyli obecnym przedstawiciele Urzędu Gminy  Krasocinie: Sekretarz Gminy Krasocin p. Paweł Włodarski, p. Małgorzata Ciszek, p. Dorota Janik oraz p. Renata Łapot; przedstawiciele ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie: Dyrektor p. Agata Kapelusz-Derejska, Z-ca Dyrektora p. Beata Mazur, bibliotekarz p. Aneta Banaś oraz uczniowie: Dominik Sornat, Magdalena Jambor, Kamila Niedbał; Dyrektor GBP w Krasocinie Magdalena Kowalczyk, bibliotekarz ZPO im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie p. Anna Mietelska, członkowie Klubu Seniora i klubu DKK w Krasocinie: p. Danuta Libera, p. Mirosława Klimczyk, p. Krystyna Robak; członkowie Klubu Seniora i klubu DKK w Bukowie: p. Zofia Stefańczyk, p. Stanisław Grzegorczyk, p. Zdzisława Murzynowska i p. Halina Marszałek oraz uczennica ZSP nr 2 we Włoszczowie Wiktoria Siwek. Zgodnie z tradycją, biblioteka otrzymała od Kancelarii Prezydenta pieczęć upamiętniającą to wyda­rzenie, którą można było przybić na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Przedwiośnia".

 

 

czytaj dalej...

Uwaga! KONKURS

10 września 2018

INFORMACJA

07 września 2018

 

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w dniu 07.09. 2018 (piątek) GBP w Krasocinie będzie czynna do godz. 16.00. Na godzinę  17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, które odbędzie się przed Grotą NMP Krasocinie.

 

Zaproszenie do udziału w akcji Narodowe Czytanie

07 września 2018

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprasza mieszkańców gminy Krasocin do udziału w akcji Narodowe Czytanie. Akcja została zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego. Lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok „44 teksty Antologii Niepodległości". Czytanie odbędzie się 7 września o godz. 17:00 w plenerze koło Groty NMP w Krasocinie (w razie deszczowej pogody czytanie odbędzie się w wypożyczalni GBP, ul. Floriańska 1, II piętro). Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejsze  zgłoszenie się do biblioteki w celu odebrania fragmentu powieści, który będą Państwo czytać. Istnieje możliwość wybrania ulubionego fragmentu z „Przedwiośnia", w takim przypadku prosimy o poinformowanie pracowników biblioteki.

 

Spektakl teatralny w naszej bibliotece

04 września 2018

W piątek 31 sierpnia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Krasocinie przybyli aktorzy z Teatru Maska z Krakowa aby wystąpić w przedstawieniu pt. „To największe jest szaleństwo nie znać słowa bezpieczeństwo.  Na każdym kroku znaki drogowe...  różne kolory, kształty, obrazki. Numery alarmowe, zasady. Jak to wszystko zapamiętać?  Na drodze samochody, nieznajomi. Jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo, warto jest poświęcić czas na naukę, aby mieć pewność, że potrafimy się odpowiednio zachować w każdej sytuacji. 

Biedronka Aldonka stara się odnaleźć swój dom. Po drodze spotyka Czarnoksiężnika, który porywa biedronkę. Na pomoc ruszył skrzat Jerzynek uwalniając Biedronkę oraz ucząc ją zasad postępowania z nieznajomymi a także poruszania się po drodze. Dzieci biorące udział w przedstawieniu chętnie pomagały Biedronce Aldonce w tej cennej lekcji.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

czytaj dalej...

Wakacyjne spotkanie DKK dla dorosłych

04 września 2018

23 sierpnia odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych, na którym tematem naszych rozmów była książka pt. „Tajemnica Magdaleny" autorstwa Katarzyny Zychli. Utwór opowiada o młodej kobiecie, która wyjechała za granicę i o problemach, z jakimi przyszło jej się tam zmierzyć.  Problematyka książki poruszyła klubowiczki, bo jest jak najbardziej aktualna i na czasie. Wszystkie trudności jednak pomaga pokonać miłość i przebaczenie, które na nowo nadają sens życia każdemu człowiekowi. Zapraszamy do lektury.

Kolejne spotkanie DKK  27 września.

 

czytaj dalej...

Informacja --> warsztaty taneczne

03 września 2018

W dniach 3 i 5 września warsztaty taneczne  zostają odwołane.

Zającia zostaną przeprowadzone w listopadzie.

Za utrudnienia przepraszamy.

Spotkanie z dietetyczką

31 sierpnia 2018

 

23.08.2018 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się spotkanie z Panią Eweliną Drożdżowską - Mobilnym Doradcą Żywieniowym. Obecnie na półkach sklepowych znaleźć możemy tysiące produktów spożywczych. Asortyment np. nabiału czy wędlin jest tak bogaty, że zajmuje całe rzędy sklepowych regałów i lodówek. Jak więc wybrać najlepszy produkt - czytajmy etykiety. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając produkty ze sklepowej półki, czego unikać, a co bezwzględnie powinno znaleźć w naszym menu - na te i inne pytania odpowiadała pani dietetyczka. Wykład poprzedzony prezentacją multimedialną uświadomił nam jak należy prawidłowo się odżywiać, a przede wszystkim jakich produktów unikać. Na zakończenie uczestnicy spotkania mieli możliwość praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy analizując etykiety np. oleju. Pani Ewelinie Drożdżowskiej oraz uczestnikom  serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

22-03-2019

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną