Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Spotkanie DKK

19 kwietnia 2018

19 kwietnia w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych. Tym razem uczestniczki dyskutowały na temat losów bohaterów książki „W zapomnieniu" Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.  Utwór opowiada o trudnej miłości młodej pani pedagog i gangstera.  Pomimo, że wszystko ich dzieliło: marzenia, priorytety, światy z których pochodzili, to połączyło ich jedno - gorące uczucie.  Dyskusja nad książka była ożywiona i pełna emocji.  Klubowiczki zgodnie stwierdziły, że miłość może wszystko pokonać, nawet zło a książka „W zapomnieniu" jest tego przykładem.  Na koniec spotkania panie chętnie wzięły udział w zabawie z chustą animacyjną.

 

czytaj dalej...

Nowa usługa w bibliotece ACADEMICA

17 kwietnia 2018

 

CWPN ACADEMICA to bezpłatna cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych. Projekt ten jest realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

Biblioteka Narodowa za pośrednictwem terminalu znajdującego się w Bibliotece partnerskiej udostępnia pracownikom naukowym, studentom oraz wszystkim zainteresowanym korzystaniem z zasobów wiedzy cyfrowej bazy publikacji naukowych obejmującej podręczniki naukowe, czasopisma naukowe, artykuły naukowe umieszczone na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

czytaj dalej...

Cała Polska Czyta Dzieciom z redaktorem

13 kwietnia 2018

 

W czwartek 12 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Naszym gościem był redaktor włoszczowskiego dodatku Echa Dnia pan Rafał Banaszek. Dzieci z grup "0" z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie wysłuchały zabawnych opowiadań z książki Doroty Gellner pt. "Wśibscy".  Pan Banaszek opowiedział najmłodszym o pracy redaktora oraz wykonał zdjęcia, które jak obiecał, zamieści wraz z krótkim artykułem, w serwisie internetowym echodnia.eu. Dzieci w podziękowaniu wręczyły redaktorowi oraz bibliotekarkom ręcznie wykonane upominki. 

czytaj dalej...

DKK dla Młodzieży -

12 kwietnia 2018

„Kawa z kardamonem"  Joanny Jagiełło to książka nad którą dyskutował ostatnio Młodzieżowy Klub Książki. Pierwszą rzeczą, jaka przykuła uwagę młodych czytelniczek była przepiękna okładka. Na szczęście treść książki również przypadła do gustu .  Najbardziej spodobała się prostota książki: to, że opowiada o codziennych problemach młodzieży: szkole, przyjaźniach, miłości. Bohaterowie zostali idealnie dobrani , a sama książka pełna jest mądrych przemyśleń.

 

Zajecia kulinarne- rolada szpinakowa

10 kwietnia 2018

Kwietniowe warsztaty kulinarne już za nami. Tym razem było zielono. A to za sprawą szpinaku, z którego powstała pyszna rolada. Szpinak mrożony z dodatkiem masła, soli, czosnku , maki i jaj zamienił się w zielony placek. Pozostało już tylko dodać serek śmietankowy , zwinąć ciasto w roladę i efektowna przystawka gotowa. 

 

czytaj dalej...

Świerszczykowe lekcje na Madagaskarze

10 kwietnia 2018

 

W dniu 9 kwietnia w bibliotece publicznej w Krasocinie odbyły się zajęcia z cyklu Świerszczykowe lekcje, w których udział biorą uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie (wych. Jolanta Rakowska). Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki "Czterej bracia" pochodzącej z Madagaskaru oraz obejrzały prezentację z ciekawostkami dotyczącymi tej wyspy. Na koniec uczniowie podzieleni na grupy wykonali zabawki z surowców wtórnych - grzechotki i samochodziki.

czytaj dalej...

Lekcja biblioteczna

04 kwietnia 2018

 

22.03 oraz 26.03 uczniowie z kl. III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bukowie (wych. Alicja Sójka, Elżbieta Giemza, Iwona Terpic) gościli w filii Biblioteki Publicznej w Bukowie. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej poświęconej historii pisma. Po krótkim zapoznaniu się z księgozbiorem i przypomnieniu zasad panujących w bibliotece, dzieci obejrzały  prezentację na temat historii i rodzajów pisma oraz plansze z rycinami, malowidłami oraz narzędziami, którymi posługiwali się nasi przodkowie. W  podsumowaniu uczniowie rozwiązywali  krzyżówkę i rebusy.

 

czytaj dalej...

Pasowanie na czytelnika

03 kwietnia 2018

W środę 28 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie. Najpierw dzieci wysłuchały opowiadania z książki Asy Lind "Piaskowy Wilk i ćwiczenia z myślenia". Następnie uczniowie złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani  przez Dyrektor  biblioteki. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książeczkę i kolorową zakładkę . Był również czas na zabawę przy użyciu chusty animacyjnej oraz na taniec. Na koniec dzieci mogły sobie wypożyczyć do domu książki i płyty.

 

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

19-06-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną