Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Spotkanie z pisarką Ewą Nowak

19 września 2018

 

18 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się bardzo interesujące spotkanie z pisarką p. Ewą Nowak. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów pisania powieści, której autorem została młodzież uczestnicząca w spotkaniu (klubowicze DKK dla młodzieży oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie). Tak poznaliśmy losy 16-letniego Patryka, uwielbiającego matematykę, nieszczęśliwie zakochanego w koleżance, który oprócz tego musi sobie radzić z siostrą Miotłą, mamą nauczycielką i tatą prawnikiem. Uczniowie bardzo aktywnie angażowali się w tworzenie wątku powieści i wykazali się kreatywnością i wyobraźnią literacką. Pani Ewa dzięki tym warsztatom, pokazała, że pisanie powieści to nie taka prosta sprawa, wszystko trzeba dokładnie przemyśleć, począwszy od bohaterów - imion, wieku, zawodu, charakteru, poprzez obecność bohaterów drugoplanowych, miejsc w których toczy się powieść, aż do problemu, który chcemy w powieści poruszyć. Na koniec pisarka zachęciła młodzież do przeczytania powieści, które dotychczas się ukazały m.in. "Drzazga", "Bardzo biała wrona", "Krzywe 10", " Wszystko, tylko nie mięta".

Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach oraz Instytut Książki.

czytaj dalej...

Zaproszenie na spotkanie z Arturem Barcisiem

18 września 2018

 

ZAPRASZAMY

Zmiany w harmonogramie zajęć

17 września 2018

 

   Uwaga!

  Poniżej zamieszczamy zmiany w HARMONOGRAMIE ZAJĘĆ

  tanecznych w ramach projektu "Taneczna gratka dla wnuczka i dziadka"

   Harmonogram zajęć [kliknij]

 

Zaproszenie

11 września 2018

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek pisarki

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" S. Żeromskiego

11 września 2018

W rocznicę obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie po raz piąty włączyła się w akcję Narodowego Czytania zainaugurowaną przez Parę Prezydencką. 7 września o godz. 17:00 w wyjątkowej scenerii, koło groty NMB w Krasocinie, Dy­rektor biblioteki Magdalena Kowalczyk rozpoczęła spotkanie czytając list od Prezydenta Andrzeja Dudy. Następnie zaproszeni goście odczytali fragmenty powieści Stefana  Żeromskiego „Przedwiośnie", tegorocznej lektury Narodowego Czytania, która ściśle nawiązuje do walk Polaków o odrodzenie wolnej Ojczyzny, obrony jej granic i pracy dla odbudowy własnego, suwerennego państwa. Czytanie rozpoczął Wójt Gminy Krasocin p. Ireneusz Gliściński. Losy tytułowego bohatera, Cezarego Baryki, przybliżyli obecnym przedstawiciele Urzędu Gminy  Krasocinie: Sekretarz Gminy Krasocin p. Paweł Włodarski, p. Małgorzata Ciszek, p. Dorota Janik oraz p. Renata Łapot; przedstawiciele ZPO im. Jana Pawła II w Bukowie: Dyrektor p. Agata Kapelusz-Derejska, Z-ca Dyrektora p. Beata Mazur, bibliotekarz p. Aneta Banaś oraz uczniowie: Dominik Sornat, Magdalena Jambor, Kamila Niedbał; Dyrektor GBP w Krasocinie Magdalena Kowalczyk, bibliotekarz ZPO im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie p. Anna Mietelska, członkowie Klubu Seniora i klubu DKK w Krasocinie: p. Danuta Libera, p. Mirosława Klimczyk, p. Krystyna Robak; członkowie Klubu Seniora i klubu DKK w Bukowie: p. Zofia Stefańczyk, p. Stanisław Grzegorczyk, p. Zdzisława Murzynowska i p. Halina Marszałek oraz uczennica ZSP nr 2 we Włoszczowie Wiktoria Siwek. Zgodnie z tradycją, biblioteka otrzymała od Kancelarii Prezydenta pieczęć upamiętniającą to wyda­rzenie, którą można było przybić na przyniesionych przez uczestników akcji egzemplarzach „Przedwiośnia".

 

 

czytaj dalej...

Uwaga! KONKURS

10 września 2018

INFORMACJA

07 września 2018

 

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w dniu 07.09. 2018 (piątek) GBP w Krasocinie będzie czynna do godz. 16.00. Na godzinę  17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, które odbędzie się przed Grotą NMP Krasocinie.

 

Zaproszenie do udziału w akcji Narodowe Czytanie

07 września 2018

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprasza mieszkańców gminy Krasocin do udziału w akcji Narodowe Czytanie. Akcja została zainaugurowana przez Parę Prezydencką 28 lutego. Lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Ponadto, Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok „44 teksty Antologii Niepodległości". Czytanie odbędzie się 7 września o godz. 17:00 w plenerze koło Groty NMP w Krasocinie (w razie deszczowej pogody czytanie odbędzie się w wypożyczalni GBP, ul. Floriańska 1, II piętro). Wszystkich chętnych prosimy o wcześniejsze  zgłoszenie się do biblioteki w celu odebrania fragmentu powieści, który będą Państwo czytać. Istnieje możliwość wybrania ulubionego fragmentu z „Przedwiośnia", w takim przypadku prosimy o poinformowanie pracowników biblioteki.

 

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

23-10-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną