Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Spotkanie z poetką dla dzieci Agnieszką Frączek

02 października 2018

W ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury Gminna Biblioteka w Krasocinie zorganizowała 28.09.2018r. spotkanie autorskie z pisarką i poetką dla dzieci, panią Agnieszką Frączek. Spotkanie miało miejsce w filialnej bibliotece w Olesznie i Bukowie, oraz w szkole Podstawowej w Mieczynie. Pani Agnieszka jest  miłośniczką psów i kotów, które wielokrotnie są  bohaterami jej utworów.  Pisząc teksty dla, najmłodszych  zawsze myśli o tym, jak je rozbawić, zachęcić do czytania  i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Spotkanie było także ciekawą lekcją języka polskiego, dotyczącą poprawności językowych i błędach  popełnianych  w codziennej komunikacji. Autorka opowiadała dzieciom o kilku sposobach tworzenia opowieści. Każdy pisarz czerpie inspiracje ze swojego życia i swoich doświadczeń. W ten też sposób powstają też utwory autorki, która opowiedziała historię przygarnięcia swoich kotów.  Na zakończenie pani Agnieszka odpowiadała na pytania i podpisywała swoje książki.

 

czytaj dalej...

Informacja Bezpłatne badanie wzroku

27 września 2018

 

Informujemy, że w dniu 4 października w godz. 9:00-12:00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbędą się bezpłatne badania wzroku dla mieszkańców Gminy Krasocin. Badanie przeprowadzi firma "Na oku" z Warszawy. Po badaniu będzie możliwość zakupu okularów.

Kurs „O finansach… w bibliotece – 5. edycja” już za nami!

24 września 2018

 

20 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się podsumowanie 5 edycji kursu „O finansach w bibliotece". Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spotkania odbywały się w filii bibliotecznej w Bukowie oraz w bibliotece w Krasocinie od czerwca do połowy września. Łącznie przeszkolonych zostało 20 osób, mieszkańców gminy Krasocin w wieku 50+.

W trakcie trwania kursu...

czytaj dalej...

Kampania

21 września 2018

 Po wielkich sukcesach projektu bookstartowego na oddziałach położniczych w całej Polsce Instytut Książki   rozpoczyna nową odsłonę ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek". Wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają nie tylko rodzice nowo narodzonych dzieci w szpitalach, ale także trzylatki, które odwiedzą biblioteki biorące udział w akcji.

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek" rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla..." oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece...

 

czytaj dalej...

Spotkanie z pisarką Ewą Nowak

19 września 2018

 

18 września w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się bardzo interesujące spotkanie z pisarką p. Ewą Nowak. Spotkanie odbyło się w formie warsztatów pisania powieści, której autorem została młodzież uczestnicząca w spotkaniu (klubowicze DKK dla młodzieży oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie). Tak poznaliśmy losy 16-letniego Patryka, uwielbiającego matematykę, nieszczęśliwie zakochanego w koleżance, który oprócz tego musi sobie radzić z siostrą Miotłą, mamą nauczycielką i tatą prawnikiem. Uczniowie bardzo aktywnie angażowali się w tworzenie wątku powieści i wykazali się kreatywnością i wyobraźnią literacką. Pani Ewa dzięki tym warsztatom, pokazała, że pisanie powieści to nie taka prosta sprawa, wszystko trzeba dokładnie przemyśleć, począwszy od bohaterów - imion, wieku, zawodu, charakteru, poprzez obecność bohaterów drugoplanowych, miejsc w których toczy się powieść, aż do problemu, który chcemy w powieści poruszyć. Na koniec pisarka zachęciła młodzież do przeczytania powieści, które dotychczas się ukazały m.in. "Drzazga", "Bardzo biała wrona", "Krzywe 10", " Wszystko, tylko nie mięta".

Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjny Klub Książki realizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Kielcach oraz Instytut Książki.

czytaj dalej...

Zaproszenie na spotkanie z Arturem Barcisiem

18 września 2018

 

ZAPRASZAMY

Zmiany w harmonogramie zajęć

17 września 2018

 

   Uwaga!

  Poniżej zamieszczamy zmiany w HARMONOGRAMIE ZAJĘĆ

  tanecznych w ramach projektu "Taneczna gratka dla wnuczka i dziadka"

   Harmonogram zajęć [kliknij]

 

Zaproszenie

11 września 2018

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek pisarki

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa RakaPrzyślij wiersze do 30 września!


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum/nauczyciele


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

17-06-2019

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną