Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

 


KATALOG ON-LINE
     Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Spotkanie DKK dla dorosłych

02 lutego 2018

25 stycznia na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych uczestniczki omawiały tematykę powieści Małgorzaty Kalicińskiej pod tytułem „Zwyczajny facet". Dyskusja była ożywiona, bo książka się bardzo podobała. Po jej  przeczytaniu wszystkie klubowicz ki zgodnie stwierdziły, że nie ma ludzi idealnych niezależnie czy to mężczyzna, czy to kobieta. Spotkanie upłynęło nam w miłej i sympatycznej atmosferze przy dobrej kawie i słodkim co nieco.

 

czytaj dalej...

Akcja CPCD z przedstawicielami Przedborskiego Parku Krajobrazowego

01 lutego 2018

 

W ostatnią środę stycznia do biblioteki publicznej przybyli przedstawiciele Przedborskiego Parku Krajobrazowego, aby wziąć udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Dzieci powitały gości wierszykiem dotyczącym przyrody, czym bardzo miło wszystkich zaskoczyły. Pani Dorota Warzyńska-Badura i pan Dariusz Sommerfeld fenomenalnie przeczytali sześciolatkom z Samorządowego Przedszkola w Krasocinie (opiekun pani Elżbieta Świerczewska-Bała) przygotowane przez siebie opowiadania dotyczące przyrody. Pan Dariusz opowiedział dzieciom, czym różni się strój leśniczego od pracownika parku, na czym polega wykonywana przez nich praca i inne ciekawostki. Nasi goście przekazali w darze publikacje dotyczące zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych, w podziękowaniu Dyrektor biblioteki wręczyła gościom kubki z logo biblioteki.

czytaj dalej...

Nie masz jeszcze karty w naszej bibliotece?

31 stycznia 2018

 

Nowa usługa biblioteki

31 stycznia 2018

 

Zachęcamy do skorzystania

Ferie w bibliotece

30 stycznia 2018

 

ZAPRASZAMY

Pasowanie na czytelnika uczniów ze Szkoły Podstawowej w Czostkowie

30 stycznia 2018

 

W piątek 26 stycznia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czostkowie. Po przywitaniu Dyrektor biblioteki Aleksandra Klim przeczytała opowiadanie Księga z białymi stronami z książki Asy Lind. Następnie dzieci złożyły przysięgę poszanowania książek, pani Dyrektor pasowała ich na czytelnika i wręczyła pamiątkową książkę, kartę czytelnika biblioteki oraz zakładkę z zasadami dbania o książki. W drugiej części spotkania najmłodsi wysłuchali skarg królowej ksiażek, w którą wcieliła sie Dominika Pisiakowska z kl. IV A z SP w Krasocinie, następnie zapoznali się z ofertą biblioteki oraz wzięli udział w zabawie fantowej, w której odgadywali tytuły popularnych baśni i bajek. Na koniec dzieci miały czas, by wypożyczyć swoja pierwszą książkę. Mamy nadzieję, że odtąd będą stałymi i częstymi czytelnikami naszej biblioteki.

 

czytaj dalej...

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży

25 stycznia 2018

 

Podczas ostatniego spotkania DKK dla młodzieży dziewczęta zafascynowane  sagą  „ Zmierzch" poprosiły o „Intruza" Stephanie Meyer . Niestety „Intruz" zdaniem młodych czytelniczek jest zdecydowanie mniej ciekawą powieścią niż cykl opowieści o wampirach.

Autorka w „Intruzie" przenosi nas w przyszłość, kiedy to Ziemię zaatakował niewidzialny wróg.  Kosmici przejmują ludzkie ciała. Również ciało Melanie zostaje zaatakowane przez kosmiczną duszę o imieniu Wagabunda. Melanie jednak nie zamierza oddać swego ciała bez walki.....

 

czytaj dalej...

Styczniowe zajęcia kulinarne

24 stycznia 2018

 

24 stycznia odbyły się pierwsze w nowym roku warsztaty kulinarne. Tym razem przygotowane zostały ciasteczka z ciasta francuskiego z dodatkiem gruszki, jabłka oraz marmolady. Gotowe ciasteczka dziewczęta posmarowały żółtkiem jaja  i posypały kryształkami cukru. 15 minut w piekarniku i  pyszny deser gotowy.

 

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 8 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 

 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

18-03-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną