Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

IBUK Libra

30 maja 2018

Pierwszoklasiści w filii w Olesznie

30 maja 2018

W dniu 18 maja do filii w Olesznie przybyli uczniowie klasy I B wraz ze swoją wychowawczynią Panią Iwoną Kwacą. Większość dzieci, z 14 osobowej grupy, było już czytelnikami naszej biblioteki, co sprawiło nam wielką radość. Pozostali otrzymali karty czytelnika dzięki temu na koniec każdy mógł wypożyczyć sobie książeczkę. Podczas spotkania dzieci poznały zasady panujące w bibliotece publicznej, dowiedziały się jak powstaje książka i zawody z tym związane. Wielkim zaskoczeniem dla dzieci, był fakt iż biblioteka i bibliotekarze obchodzą swoje święto - urodziny w maju. Na zakończenie pierwszoklasiści uczestniczyli w konkursie literackim pod nazwą „Czy znasz tę bajkę„.

 

czytaj dalej...

Informacja

25 maja 2018

Uprzejmie informujemy, 

że w dniu 25.05.2018 r. 

biblioteka będzie nieczynna 

w godz. 12:00-14:00 

Nabór do projektu

25 maja 2018

Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprasza osoby w wieku 50+ do udziału w bezpłatnym projekcie "O finansach w bibliotece - edycja 5". W ramach projektu odbędzie się 5 spotkań edukacyjnych dotyczących prowadzenia budżetu domowego, lokat, kredytów, oszczędzania. Rzetelną wiedzą podzielą się z uczestnikami kursu specjaliści. Spotkania odbywać się będą w siedzibie Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie.

Chętnych zapraszamy po więcej informacji oraz do zapisu w bibliotece, Krasocin, ul. Floriańska 1 lub pod numerem tel. 41 39 17 017.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Informacja

24 maja 2018

Uprzejmie informujemy,

że dnia 24 maja 2018 r.

biblioteka będzie nieczynna

w godz. 13:00-16:00

Upominki z okazji Dnia Matki

23 maja 2018

Z okazji Dnia Matki w GBP w Krasocinie odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których powstały upominki dla mam. Słoiczki w kolorach lata zostały obklejone kolorową grafiką oraz wypełnione słodkimi cukierkami, zaś wieczka ozdobiono kwiatami z papieru. Mamy nadzieję, że taki prezent osłodził niejednej mamie trudy codzienności i macierzyństwa.

 

czytaj dalej...

Konkurs

22 maja 2018

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.jestesmyblisko.pl/73-aktualnosci/aktualnosci-2018/944-rusza-konkurs-grantowy-wez-kase-i-zrob.html

czytaj dalej...

Obchody Tygodnia Bibliotek - urodziny biblioteki

18 maja 2018

 

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Krasocinie odbyły się spotkania z dziećmi w ramach Cała Polska Czyta Dzieciom. Na spotkania biblioteczne pod tytułem "Urodziny biblioteki" zaprosiliśmy uczniów z zerówek oraz klas pierwszych i klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie. Już na wejściu dzieci zauważyły dekoracje towarzyszące urodzinom - kolorowe girlandy i balony. Aby wprowadzić gości w świąteczną atmosferę dzieci otrzymały czapeczki urodzinowe oraz została przeprowadzona zabawa z chustą animacyjną. We wspólnej rozmowie ustaliliśmy jak należy przygotować się do imprezy urodzinowej, kto lubi obchodzić urodziny i dlaczego. Następnie Dyrektor GBP Aleksandra Klim przeczytała dzieciom wybrane opowiadania o nietypowych urodzinach z książki "Urodziny prawie wszystkich" Toona Tellegena. Nie mogło zabraknąć również zabaw urodzinowych. Jak to na urodzinach bywa, nie mogło zabraknąć "Sto lat", życzeń dla biblioteki oraz słodkiego upominku dla gości. 

czytaj dalej...

< 1 2 3 4 5 6 7 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

19-06-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną