Nawigacja
Krasocin
Godziny pracy biblioteki

Poniedziałek- 8:00-19:00

Wtorek - 8:00-18:00

Środa - 8:00-19:00

Czwartek - 8:00- 18:00

Piątek - 8:00-19:00

Kontakt

Gminna Biblioteka Publiczna
Floriańska 1
29-105 Krasocin
tel./fax 41 39-17-017
email: biblioteka@krasocin.com.pl

Wysyłając maila oświadczam, iż zapoznałem/(am) się z klauzulą informacyjną (dostępną pod zakładką "RODO") dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych przez Bibliotekę.


KATALOG ON-LINE


 


 


 


   Klub Kodera


Katolog on-line

WBP w Kielcach


Nie czytasz? Nie pójdziesz do nieba!


   PRZYSTANEK KORCZAK


Cała Polska Czyta Dzieciom


Aktualności

Od czwartego roku bez ksiązeczki ani kroku

14 czerwca 2018

Akcja czytelnicza "Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" organizowana jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Krasocinie już po raz 4, tym razem do akcji dołączyły się filie biblioteczne w Bukowie i w Olesznie. Jej głównym celem jest przybliżenie idei czytelnictwa wśród najmłodszych oraz ukazanie korzyści z głośnego czytania dzieciom przez ich rodziców. Do poszczególnych bibliotek przybył Wójt Ireneusz Gliściński, który ufundował 4-latkom, z poszczególnych placówek, książeczki. Na spotkanie zaproszeni zostali również dyrektorzy szkół: pani Agata Kapelusz- Derejska- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bukowie, pani Zofia Marcinkowska - dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Olesznie oraz pan Krzysztof Jasiowski- dyrektor Szkoły Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Krasocinie.Wójt przeczytał najmłodszym wybrane wiersze polskich poetów - Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W trakcie czytania przedszkolaki odpowiadały na pytania związane z poszczególną bajką, a na koniec czekał na nich słodki poczęstunek.


Akcji patronuje fundacja ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom

Czytaj dziecku 20 minut dziennie codziennie!

 

 

czytaj dalej...

KSIĄŻKOWA STREFA KIBICA W BIBLIOTECE!

12 czerwca 2018


WSZYSTKICH MIŁOŚNIKÓW PIŁKI NOŻNEJ ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ

Z NASZYMI ZBIORAMI O TEMATYCE SPORTOWEJ.

SPECJALNIE DLA WAS PRZYGOTOWALIŚMY:

  • ENCYKLOPEDIE PIŁKI NOŻNEJ,

  • BIOGRAFIE PIŁKARZY

  •  I WIELE, WIELE INNYCH KSIĄŻEK!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO NASZEJ STREFY KIBICA!


Cała Polska Czyta Dzieciom- Tupcio Chrupcio

12 czerwca 2018

12.06. w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom, Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zaprosiła do głośnego czytania kierownika ZOZ w Krasocinie - dr Andrzeja Jankowskiego.  Pan doktor przeczytał uczniom klas pierwszych opowiadanie autorstwa Elizy Piotrowskiej pt: „Tupcio Chrupcio. Idę do lekarza". Uczniowie uważnie wysłuchali historii małej myszki , która podczas zabawy zwichnęła nóżkę i musiała szybko udać się na pogotowie. Po czytaniu dzieciaki dowiedziały się, jakie „ skarby" kryje lekarska torba oraz jak działa stetoskop i inne lekarskie narzędzia.  Na koniec pan doktor wręczył dzieciom dyplomy wzorowego pacjenta oraz naklejki.

 

czytaj dalej...

Noc Bibliotek

12 czerwca 2018

W sobotę 9 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie po raz trzeci wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W IV wydaniu akcji promowania czytelnictwa wzięło udział ponad 1870 instytucji z całego kraju. Wydarzenie odbyło się pod hasłem "Rzeczpospoczyta" i nawiązywało do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez RP. Spotkanie rozpoczęło się od czytania - wspólnie układaliśmy opowiadanie z przypadkowo wybieranych zdań z książek, które są dostępne w bibliotece. Dorośli natomiast czytali fragment „Potopu" Henryka Sienkiewicza opisujący obronę Jasnej Góry. Po lekturze wystąpiły dziewczynki ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Mieczynie z układem choreograficznym, który przygotowała pani Lidia Siwek. W godzinach 18:00 - 20:00 dla przybyłych gości dostępne było Selfie mirror (Foto lustro) i tatuaże, które cieszyły się bardzo dużą popularnością. O godz. 19:00  odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów plastycznego pt. „Bibliotekarz przyszłości" oraz fotograficznego „Selfie z książką w bibliotece". Nagrody wręczał Wójt Gminy Krasocin Ireneusz Gliściński. Następnie odbyły się zabawy dla dzieci z chusta animacyjną a dla chętnych wyświetlono film.

Dla wszystkich przybyłych gości przygotowany został poczęstunek - hot-dogi, słone przekąski, ciasto i napoje. Cała impreza mogła odbyć się dzięki sponsorom, którzy wsparli finansowo bibliotekę:

  • P.H.U "WIKANS" Aneta Chruściel
  • RAPEX
  • Łukasz Karpiński - Radny Powiatu Włoszczowskiego
  • Mirosław Łapot - Radny Powiatu Włoszczowskiego
  • Firma Budowlana Zbropol Leopold Kwapisz

Serdecznie dziękujemy sponsorom i obecnym gościom za udział w imprezie i do zobaczenia za rok!

Lista laureatów  Gminnego Konkursu Fotograficznego „Selfie z książką w bibliotece":

I miejsce  - Aleksandra Kowalczyk

II miejsce - Kalina Mietelska;

ex aequo II miejsce - Wiktoria Słabisz

III miejsce - Maja Świerczyńska

Wyróżnienie:

Zuzanna Zabrowicz           

Diana Żytniewska

Ada Dyksińska                  

Patrycja Kozioł

Lista laureatów  Gminnego Konkursu Plastycznego „Bibliotekarz przyszłości"

Kategoria kl. IV-VI szkoła podstawowa:

I miejsce - Laura Zapała

II miejsce - Natalia Dwojakowska

III miejsce - Zuzanna Pawelec

Wyróżnienia:

* Maja Świerczyńska

* Mateusz Jakubowski

* Patryk Śliwiński

Kategoria kl. VII szkoła podstawowa oraz kl. II oraz kl. III Gimnazjum

I miejsce - Oliwia Kaczmarek

II miejsce - Martyna Poddębniak

III miejsce - Klaudia Bodzioch

Wyróżnienia:

* Zuzanna Kowalczyk

* Szymon Łapot

* Dajana Orzeł

 

czytaj dalej...

Wydarzenie

09 czerwca 2018

Cała Polska Czyta Dzieciom

06 czerwca 2018

We wtorek 5 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Krasocinie zorganizowała spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Dla uczniów zerówki ze Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie (wychowawczynie Jolanta Andzel, Elżbieta Świerczewska-Bała) czytali w tym dniu strażacy Krystian Pawłowski i Michał Puchalski z Jednostki Operacyjno-Technicznej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie (panowie grają również w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Krasocin). Strażacy po przeczytaniu krótkiej czytanki "Michałek i pudełko niespodzianek" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk, opowiedzieli o niebezpieczeństwach czyhających na dzieci podczas czasu wolnego (woda, ogień, wypadki itp.). Panowie pokazali również na fantomie, jak należy przeprowadzać resuscytacje krążeniowo-oddechową. Mali ratownicy mogli wykonywać ćwiczenia na fantomie oraz przymierzyć kask strażacki, co cieszyło się dużym zainteresowaniem. Jako, że było to ostatnie spotkanie w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom w roku szkolnym 2017/2018, serdecznie dziękujemy dzieciom z zerówki oraz Paniom wychowawczyniom za comiesięczne spotkania. Na zakończenie akcji rozdaliśmy zakładki CPCD. Dziękujemy również Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Krasocinie za udostępnienie fantomu na czas spotkania.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto organizowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom". Tradycyjnym sygnałem do jego rozpoczęcia jest wspólne odczytanie „Lokomotywy" Juliana Tuwima.

 

czytaj dalej...

Spotkanie w bibliotece

06 czerwca 2018

 24.05.2018 filię Biblioteki Publicznej w Bukowie odwiedziły dzieci z oddziału „0" miejscowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z wychowawczynią  p. Małgorzatą Wilk. Po zapoznaniu się z wypożyczalnią i księgozbiorem, dzieci wysłuchały jednego z popularniejszych wierszy Jana Brzechwy pt. „Kaczka dziwaczka". Opowieść o zwariowanej kaczce zaowocowała nowym pomysłem na kolorowe i różnorodne elementy jej garderoby. Swoje propozycje dzieciaki przeniosły na papier i w ten sposób powstały kolorowe wyklejanki. Pobyt dzieci w bibliotece zakończyła zabawa balonowa z ukrytymi pytaniami, na które wszyscy śpiewająco odpowiadali.

 

czytaj dalej...

Zmiana godzin pracy biblioteki

01 czerwca 2018

 

1 2 3 4 5 6 >

Konkursy

Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka


 


 

Regulamin kat. szkoły średnie/dorośli

Regulamin kat. dzieci/gimnazjum


 

 

I Turniej Szachowy

 


Biblioteka bierze udział w akcji Czytam polskie

Zegar
Ulti Clocks content

19-06-2018

 

Grantodawcy


 

URZĄD GMINY W KRASOCINIE 


URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ŚWIĘTOKRZYSKIEGO 

STAROSTWO POWIATOWE WE WŁOSZCZOWIE 

INSTYTUT KSIĄŻKI 

                                                                          ŚWIĘTOKRZYSKIE BIURO ROZWOJU REGIONALNEGO 


 

 

 

ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK PUBLICZNYCH LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA
"NAD CZRNĄ I PILICĄ"


Copyright by www.biblioteka-krasocin.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt i CMS: d4u.pl
Powrót na stronę główną